TEGV TEKİRDAĞ FİBRİA ÖĞRENİM BİRİMİ Gönülleri Fethediyor - Tekirdağ Gazete | Tekirdağ'dan Haber VeriyoruzTekirdağ Gazete | Tekirdağ'dan Haber Veriyoruz

27 Mayıs 2022 - 08:46

TEGV TEKİRDAĞ FİBRİA ÖĞRENİM BİRİMİ Gönülleri Fethediyor

TEGV Tekirdağ Fibria Öğrenim Birimi, 2018 yılından bu yana 143 gönüllüsü ile 5045 çocuğa ulaşarak gönülleri fethediyor.

TEGV TEKİRDAĞ FİBRİA ÖĞRENİM BİRİMİ Gönülleri Fethediyor
Son Güncelleme :

13 Nisan 2022 - 19:25

32 Okunma

2018 yılından bu yana Düşler Atölyesi, Tasarım Beceri Atölyesi, Okuma Adası, Matematik Atölyesi, Fen Atölyesi gibi bir çok dalda 5045 çocuğa ulaşan TEGV Tekirdağ Fibria Öğrenim Birimi, gönüllülerin ve bağışçıların desteği ile birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar tüm çocuklara eğitim veriyor.

4 yıldır Tekirdağ’daki çocuklara nitelikli eğitim desteği sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), farklı becerilere sahip olarak dünyaya gelen tüm çocuklara kendi potansiyellerini ve yeteneklerini keşfetme fırsatı veriyor. Çocukların sahip oldukları potansiyelin farkına varmaları için çeşitli atölye etkinlikleri düzenleyen TEGV, daha iyi bir geleceğin bilgili, birikimli, özgüveni yüksek çocuklar yetiştirmekle mümkün olduğuna inanıyor. Düzenledikleri organizasyonlar ile çocukları bilinçlendiriyor, oyunlar oynayıp çeşitli derslerde katkılar sağlayarak gelişimlerine destek oluyor.

Ailelerin çocuklarının potansiyellerini ortaya çıkarmaları için eğitime büyük önem vermeleri gerektiğini vurgulayan TEGV Tekirdağ Fibria Öğrenim Birim sorumlusu Buse Köse, “TEGV 1995 yılında Suna Kıraç’ın önderliğinde bir araya gelen iş insanları ve akademisyenlerin desteği ile ilköğretim çağındaki çocukların eğitimine katkı sağlamak adına ücretsiz eğitim vermek adına kuruldu. Tekirdağ Fibria Öğrenim Birimimiz ise 2018 yılında faaliyetlerine başlayarak o günden bu yana çalışmalarını sürdürmektedir. Koronavirüs pandemisi döneminde yarı kapasiteli olarak eğitim vermemizin yanı sıra, kapanmanın olduğu dönemlerde ise uzaktan eğitim modeli ile çeşitli atölyeler düzenleyerek çocuklarımızın eğitimine destek olmaya çalıştık.

Kurulduğumuz günden bu yana, 143 gönüllümüzün destekleriyle 5045 çocuğumuza ulaşarak çeşitli kazanımlar elde etmesini sağladık. Eğitim Birimimizde bulunan derslik ve atölyelerimizde bir çok dalda eğitimler vermeye devam ediyoruz. Ailelerimizin çocuklarının eğitimlerine katkı sağlamaları adına TEGV ile bir araya gelerek çocuklarının sahip oldukları potansiyeli ortaya çıkarmalarını istiyoruz” dedi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), başta ülkesinin ve dünyanın geleceği için bir eğitim gönüllüsü olarak yola çıkan Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimiyle devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu.

Kurulduğu günden bu yana “Bir çocuk değişir, Türkiye gelişir” diyerek İlköğretim çağındaki çocuklara okul dışı eğitim desteği vermeye odaklanan TEGV, yıllar içerisinde Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu oldu. TEGV 2009 yılında Bakanlar Kurulu tarafından “izin almadan yardım toplama” hakkına sahip vakıflardan biri olarak tanındı. TEGV, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ile olan iş birliği protokolü kapsamında Türkiye genelinde, kendisine ait 24 ilde 8 Eğitim Parkı, 29 Öğrenim Birimi ve 18 Ateşböceği Öğrenim Birimi’yle 55 Etkinlik Noktasında çocuklara çağdaş bir misyon ve vizyonla eğitim desteği vermeye devam ediyor.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.