YÜKSEL; “TESKİ GENEL MÜDÜRÜ YALAN SÖYLÜYOR, PALAVRACI” - Tekirdağ Gazete | Tekirdağ'dan Haber VeriyoruzTekirdağ Gazete | Tekirdağ'dan Haber Veriyoruz

25 Mayıs 2022 - 00:43

YÜKSEL; “TESKİ GENEL MÜDÜRÜ YALAN SÖYLÜYOR, PALAVRACI”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “TESKİ Genel Müdürünün yalan söylediğini ifade etti.

YÜKSEL; “TESKİ GENEL MÜDÜRÜ YALAN SÖYLÜYOR, PALAVRACI”
Son Güncelleme :

22 Nisan 2022 - 19:23

11 Okunma

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, TESKİ’nin altyapıyı tamamlamasına rağmen sahilden denize akan atık sular ile ilgili olarak bir açıklamada bulundu, Yüksel, TESKİ Yönetiminin beceriksiz ve palavracı olduğunu ifade ederek; “İşbilmezlikleri yüzünden 210 bin Süleymanpaşa’lı başta olmak üzere bütün Tekirdağ’ımız bu sıkıntıları çekiyor. Allah yardımcımız olsun” dedi.e 

ANLAŞILAN 2 YIL DAHA ÇEKECEĞİZ

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Ben doğrudan konunun muhatabı TESKİ Genel Müdürüne seslenmek istiyorum. Süleymanpaşamız TESKİ’nin iş bilmezlikleri ile ilgili ciddi anlamada yıllardır sorunlar yaşıyor. Sadece Süleymanapaşa’da değil, tüm Tekirdağ’da bu sorunlar yaşanıyor. İşte bu yağmur suyuna karışan kanalizasyonlardan kokudan durulmuyor. Daha önce bu konuyla ilgili Kadir Başkan bir açıklama yapmıştı. ‘Ya onlar yağmur suyu. Lağım değil’ demişti. Gelsin o zaman bir kokuya baksın. Daha doğrusu TESKİ’den sorumlu genel müdür bir dinlesin. Öyle kaçak yerlere, değişik yerlere deşarj yapmakla, Altınova sahilinde kaçak deşarjlarla olmaz bu işler. Şu an denizin dibindeyiz, kanalizasyon atıkları denize akıyor. Bunun rezilliğini bütün milletimiz, 210 bin kişi çekmek zorunda kalıyor. Yazın Kiraz Festivalimiz var. Kiraz Festivalinde de aynı sorunu sıkıntıyı yaşayacağız. Dolayısıyla TESKİ’nin bugün batmasına sebep olan kişilerden biri olan genel müdür, orada oturacağına, kalkıp bu sahilleri bir kontrol etmesi lazım. 1 buçuk katrilyon devasa borcu olan bir TESKİ. Batma noktasına gelmiş demeyeceğim, batmış bir TESKİ maalesef. Bizim yaklaşık 135 kilometre sahil hattımız var. Sahilin tamamına kanalizasyon salan bir TESKİ. Allah, Süleymanpaşa’da yaşayan vatandaşlarımızın yardımcısı olsun. Anlaşılan 2 yıl daha bu iş bilmez genel müdürü ve yardımcılarının bu sıkıntılarını yaşayacağız”

BİZ YAPACAĞIZ ONLAR KAZACAKLAR, TAŞERONLARINI ZENGİN EDECEKLER

“Aynı şey devam ediyor. Aynı tas aynı hamam. Bu isimler Devlet Memuru; Genel Müdür, Müdür Yardımcıları. Milletin parasından, vergilerinden devasa bir şekilde maaşını cebine koyuyor. Masa başında oturuyor, koca TESKİ’yi o şekilde idare etmeye çalışıyorlar. Yani altyapı yok. Kanalizasyon bağlantı ilgili başlı başına sorun var, sıkıntı var. Bizim ilçelerin altyapı yatırım programlarına üst yapı koordinasyonu sağlayamayan bir heyet var. Ya dünyadan haberleri yok, inanın buna. Hala aynı kazı sistemi devam ediyor. Biz şimdi göreceksiniz 1 ay içerisinde asfaltlar başlayacak. Biz yapacağız onlar kazacaklar. Biz yapacağız onlar kazanacaklar. Yani TESKİ taşeronlarını zengin etmeye devam edecek” dedi.

TESKİ’ye İCRA YOLDA

TESKİ’nin Süleymanpaşa Belediyesine olan borçlarını da ödemediğini ifade eden Yüksel, “1,5 trilyona yakın eski parayla alacağımız var. Paraları yok ki, batırmışlar. Şimdi ki Genel Müdürümüz, geçtiğimiz dönemde Mali Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısıydı. Genel Müdür hayatım boyunca gördüğüm, insanın yüzüne baka baka yalan söyleyebilen sayılı ender kişilerdendir. Yanlışsa beni mahkemeye verebilir sorun yok, bekliyoruz versin. Ben ona göre cevabını vereyim. En az 5 defa beni salladı. Bu hafta Başkanım, önümüzdeki hafta başkanım. Meğerse batırmışlar. TESKİ’de para kalmamış, belediyenin paralarını ödeyemiyor. Vatandaştan kazı bedellerini alıyor, kazı bedellerini Süleymanpaşa Belediyesi’ne yatıramıyor, o parayı başka yerde kullanıyor. Verdik mahkemeye, herhalde bugün yarın haciz işlemleri başlar. Çünkü sen bir yeri bana 5 defa tamir yaptırıyorsun. Diyorsun ki ben bu parayı ödeyemem. İşini doğru yap, bir kere yap. Öyle bir dertleri yok. Ama maalesef, orası 5 kere kazılacak. Bir buçuk metrelik hatta 7 tane ek görmüş kardeşinizim ben. Bir buçuk metrelik hatta 7 tane ek gördüm. Maalesef bu kafayla götüremeyiz” dedi.

Yüksel, “Ben Kadir Başkan’a defalarca kez anlattım. TESKİ’de çalışan alt kadrolarını tenzih ederek söylüyorum. Bizim sorunumuz yukarıda çalışan işi bilmeyen, masa başından idare eden, ahkâm kesen Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcılarıyla. Sahadaki adama bir şey öğretebilmek için bir şey bilmeniz gerekir. Zaten bu sahada çalışan insanlar bunu biliyor ama siz iş bilmezliklerinizle onları yanlış yönlendiriyorsunuz. O yüzden bizim sorunumuz Genel Müdür ve Genel Müdür yardımcıyla. Özellikte başta Genel Müdürümüzle, palavracı Genel Müdürümüzle, iş bilmez Genel Müdürümüzle, TESKİ’yi batırmış Genel Müdürümüzle” ifadelerini kullandı.

PALAVRACILAR, YALAN SÖYLÜYORLAR

Yüksel, “8 yıldır inceleye inceleye bitiremediler şu Tekirdağ’ı. Geç kalmışlar. 8 yıldır TESKİ’nin yöneticileri bu adamlar. TESKİ’yi batırdıktan sonra akılları başlarına geldi. Tamam, biz bunu düzeltelim dediler. Battı TESKİ zaten. Yani yeni heyet geldiğinde Allah yardımcısı olsun. Kimse oraya Genel Müdür olmak istemez bundan sonra. Olmaz da zaten. Niye? Benim bütçemin 5 katı, 1.5 Milyarlık bütçeyi batırdılar. Yani koca TESKİ’yi batırdılar ve ciddi de para kazanan bir TESKİ’ydi. Kadir Başkan diyor ki; yok işte şunun borcunu aldık, yok bunun borcunu üstlendik, borçlu geldi. Değil arkadaş. Bak şöyle bir şey söyleyeyim. Sorun şu JAYKA kredisi diye bir kredi var, TESKİ’nin üstlendiği. Doların ucuz olduğu zaman, bu ticareti bilmekle alakalı öngörüyle alakalı bir şey. Dolar bazlı krediyi TL’ye çevirmiş olsaydı hiçbir sorun kalmayacaktı. Masa başındaki adamlar dolar kuru yükseliyor, başka bir yerlerden TL fonu bulalım Dolar fonunu kapatalım dese, yine böyle bir şey olmayacak. Yani yine kendi iş bilmezlikleri. Alıyor hesap makinesini, çarpıyor biz bu kadar borç aldık diyor, şu kadar Dolar ya. Bugünkü Dolarla çarpıyor. Aldıkları borç 140 Milyon lira. Biz onlara Naip Barajını devrettik. O günkü şartlarla, bugün yapmaya kalksalar 1.5 Milyar TL. Sen 8 yıldır bir tane baraj yapmamışsın. Devlet Naip Barajını yapıyor, al kardeşim işlet buradan aldığın parayla bana paramı öde ben de başka yerlere baraj yapabileyim diyor. Ama bunların öyle bir derdi yok ki. Yani maalesef ne ekonomiden anlıyor, ne ticaretten anlıyor, ne inşaattan anlıyor, ne amelelik ten anlıyor. Hiçbir şeyden anlamıyorlar. TESKİ idarecilerinin becerebildikleri en iyi şey sadece yalan söylemek, iyi yalan söylüyorlar. İyi palavracılar yani” dedi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.